image

Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Obec převzala nový elektroautomobil FORD

Obec převzala nový elektroautomobil FORD



Převzali jsme nový elektroautomobil Ford Etransit courier kategorie N1. Na ten jsme získali 50% dotaci z Národního programuživotního prostředí, z výzvy č. 11/2025 - Udržitelná městská doprava a mobilita, na akci s názvem „Pořízení užitkového elektromobilu v obciPísková Lhota".  Na základě výběrového řízení jej dodala firma Ford AUTO IN. Vozidlo má dojezd 300km a nabízí dvě místa k sezení a především ložný prostor o délce 180cm a tažné zařízení. Nahradí tak stařičký užitkový Renault, který byl kdysi zakoupen pro potřeby JSDH a je již daleko za prahem své životnosti.
IMG_5564.jpeg
 
Automobil bude sloužit pro potřeby obce. Jeho nákup a použití  v naší obci není pouze výstřelem do tmy a slepou obhajobou ekologických cílů mnohdy až nesmyslně diktovaných EU, ale je součástí do budoucna promyšleného systému, který Vám představujeme.
 
  • na nově budované sluji budou umístěny solární panely( na budově OÚ to statik nepovolil).
  • proud vyrobený na sluji bude napájet sluj, ale bude i sdílen do budovy OÚ .
  • na budově OÚ máme vybudovaný wallbox, který bude nabíjet elektroautomobil a my tak očekáváme jeho provoz zdarma po vetšinu roku.
  • pokud bude na sluji vyrobeno dostatek elektřiny tak ta přebytečná bude ukládána do fyzických i virtuálních baterií a rádi bychom ji využívali na napájení veřejného osvětlení v obci.

 

Tímto programem bychom chtěli částečně přispět jednak ekologii a plnit doporučení pro obce zadaná, ale hlavně dále výrazně snížit finanční náklady na elektřinu v obci. Jen instalací LED veřejného osvětlení( částečně hrazeno z dotací získaných od středočeského kraje) v předchozích dvou letech jsme ušetřili 25% financí oproti letům předchozím!
 
 
 
 
 
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů