image

Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Oslavy 100 let od založení FK Krnsko

Oslavy 100 let od založení FK KrnskoV sobotu 25.6.2022 se konala oslava dlouhověkosti fotbalu v Krnsku. Během deštivého dopoledne zahájili program nejmladší fotbalisté. Hlasitá podpora od téměř padesáti příznivců položila základ pro výbornou a pohodovou atmosféru celého dne. Další utkání těsně před polednem obstarali starší žáci, kteří vyzvali na souboj své rodiče. Ani opakující se deštivé přeháňky neodradily návštěvníky akce od plánované účasti, a tak se stále více a více zaplňovaly přístřešky a stany, které organizátoři v areálu připravili. Žáky na hřišti sledovalo již na sto nadšených diváků. Oba zápasy mládeže ukázaly, že se Krnsko o budoucnost obávat nemusí a může směle vstoupit do dalších let. Po krátké přestávce následovalo třetí čistě domácí měření sil. Tým mužů FK Krnsko “B“ vyzval výběr dnes již legendárních hráčů z let minulých. Mezi legendami se objevily osobnosti, které se zasloužily o největší úspěchy v klubové historii a zápas byl i přes přetrvávající nepřízeň počasí ozdobou celého dne. Třetí utkání již sledovalo sto padesát diváků, a to se teprve blížil očekávaný hlavní zápas. Kolem čtvrté hodiny se počasí konečně umoudřilo a vysvitlo slunce. Aktéři posledního střetnutí tedy mohli ve speciálně ušitých retro dresech vyběhnout na hrací plochu a předvést své umění nyní již téměř dvěma stovkám fanoušků. Poslední čistě krnský souboj obstarali hráči FK Krnsko “A“ proti výběru hráčů, kteří FK Krnsko využili jako odrazový můstek k zářivější fotbalové kariéře a jsou ještě stále aktivními fotbalisty. Na hřišti byl k vidění jeden aktivní a další dva bývalí prvoligoví fotbalisté. Dále se představilo několik hráčů, kteří kopali třetí, či čtvrté nejvyšší české soutěže. V Krnsku se tedy bylo na co dívat, a samozřejmě nebyla nouze ani o mimofotbalové aktivity. Děti si kromě všudypřítomného fotbalu užily v odpoledních hodinách skákacího hradu a zařádily si také v obří pěně. Návštěvníkům bylo během celého dne k dispozici bohaté občerstvení, fanshop se suvenýry a pro pamětníky organizátoři připravili rozsáhlou fotogalerii se záznamy z dlouhé historie fotbalu v našich končinách. Představen byl také koncept fotbalové kroniky jejíž konečná podoba bude na základě nových podkladů získaných právě během oslavy vydána do konce tohoto roku. Večerní zábavu obstarala živá kapela a povedený celodenní program dokládá fakt, že akce končila až v ranních hodinách.

Děkujeme všem návštěvníkům za svůj příspěvek k úspěchu akce. Během čtyř utkání se na place představilo kolem stovky hráčů, kteří určitou část své sportovní kariéry spojili s místním klubem, čímž ukázali, že jsou tu pořád citově vázáni. Velký dík patří navíc všem, kteří využili příležitosti a oblékli se do dobového oblečení. Také velmi oceňujeme příspěvky všech sponzorů, bez kterých by se oslavy nemohly konat v tak velkém rozsahu. Tímto byl vzdán hold zakladatelům klubu, kteří fotbal v roce 1922 začali hrát a propagovali ho tak dobře, že zde vydržel až do dnešních dní. Děkujeme.

FK oslavy.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů