image

Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pozvánka na Listování do hotelu Dvůr 20.9.2023

Pozvánka na Listování do hotelu Dvůr 20.9.2023Po úspěšném prvním Listování v naší obci zveme na druhý díl této akce! Lístky si můžete již nyní kupovat na OÚ. Před, během a po představení bude možnost občerstvení v hotelu Dvůr.

 

Hašek i Švejk mají výročí!

Už 100 let Švejk reflektuje naši společnost, stejně jako aktualizovaná verze LiStOVáNí, která glosuje současné společenské a politické dění.

Těšte se na to, jak se Švejkovy legendární promluvy potkají se současným Českem, protože málokteré literární dílo je stále tak aktuální jako Švejk.

- účinkují: Alan Novotný a Jiří Ressler

 

 

Listovani.jpeg

Co je to LiStOVáNí?

Cyklus scénických čtení aneb knížky na jevišti.

Projekt LiStOVáNí představuje každý měsíc zajímavé a aktuální knihy. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první - knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem. Za šíření čtení a čtenářství mělo ve svém čase LiStOVáNí záštitu Ministerstva školství.
Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.
 
 
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů