image

Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Recyklujte s hasiči-pravidla

Recyklujte s hasiči-pravidlaV předchozích aktualitách jste se dozvěděli o projektu "Recyklujte s hasiči". Časté jsou dotazy co jde odložit a tak vkládáme více informací. Během ledna bude proveden první svoz takže neváhejte a s vysloužilými elektrospotřebiči na sběrné místo spěchejte. Jsou zde již připraveny bagy na malé elektrospotřebiče a místo pro ty velké.V případě nejasností kontaktujte obsluhu sběrného místa nebo místostarostu p.Breta.

 
CO PODLÉHÁ SBĚRU:
Malý i velký domácí spotřebič – „vše, co lze zapojit do elektrické zásuvky, nebo funguje na baterie.“
Zpětně odebraná elektrozařízení se na místech zpětného odběru dělí do čtyř sběrných a logistických skupin:
a) chlazení
b) velké spotřebiče
c) bag (ostatní spotřebiče - malé)
d) TV, monitory 
 

Do logistické skupiny chlazení patří:
velká chladící zařízení, chladničky, mrazničky a jejich kombinace, mrazničky, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchování a skladování potravin, klimatizační zařízení s obsahem regulovaných látek (tedy ještě nenarušených a neodsátých např. servisním technikem) s výjimkou splitových jednotek.

Do logistické skupiny velké domácí spotřebiče patří:
pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, sporáky, ostatní velká zařízení pro používaná k vaření a jinému zpracování potravin, elektrická topidla, elektrické radiátory, ostatní velká zařízení pro vytápění místností, lůžek a sedacího nábytku, elektrické ventilátory, ostatní ventilační a odsávací zařízení, ostatní velké spotřebiče z domácnosti výše neuvedené, velká zařízení pro soustružení, frézování, broušení, drcení, řezání, sekání, stříhání, vrtání, dělání otvorů, ražení, skládání, ohýbání nebo podobné zpracování dřeva, kovů a dalších materiálů, nástroje pro nýtování, přibíjení nebo šroubování nebo pro odstraňování nýtů, hřebíků, šroubů nebo pro podobné účely, nástroje pro pájení, svařování nebo podobné použití, zařízení pro postřik, šíření, rozptyl nebo zpracování tekutých nebo plynných látek jinými způsoby, nástroje pro sečení nebo jiné zahradnické činnosti, velká vrtačka ostatní velké elektrické nástroje, kopírka bez cartridge apod.

Do logistické skupiny bag patří
níže vyjmenované ostatní spotřebiče (elektrospotřebiče s rozměry menšími než 40x80x50 cm):
mikrovlnné trouby, plotny, vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění, zařízení používaná k šití, pletení, tkaní a jinému zpracování textilu, žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy, topinkovače, fritovací hrnce, spotřebiče pro masáže nebo jinou péči o tělo, váhy, vrtačky, pily, malá zařízení pro soustružení, frézování, broušení, drcení, řezání, sekání, stříhání, vrtání, dělání otvorů, ražení, skládání, ohýbání nebo podobné zpracování dřeva, kovů a dalších materiálů, nástroje pro nýtování, přibíjení nebo šroubování nebo pro odstraňování nýtů, hřebíků, šroubů nebo pro podobné účely, nástroje pro pájení, svařování nebo podobné použití, zařízení pro postřik, šíření, rozptyl nebo zpracování tekutých nebo plynných látek jinými způsoby, nástroje pro sečení nebo jiné zahradnické činnosti, ostatní elektrické a elektronické nástroje z domácnosti výše neuvedené, mlýnky, kávovary a zařízení pro otevírání nebo uzavírání nádob nebo obalů, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, hodiny, budíky a zařízení pro účely měření, indikace nebo registrace času, DVD přehrávače, videorekordéry, ostatní malé domácí spotřebiče výše neuvedené, tiskárna bez cartridge, počítače, wi-fi zařízení, klasické telefonní přístroje apod.

Do logistické skupiny TV, monitory patří:
​televize a monitory

Do zpětného odběru nepatří:
žárovky a zářivky; výbojky, bojlery, cartridge, hrací automaty, pouliční osvětlení.

 
Elektrozařízení ke zpětnému odebrání musí být kompletní, tzn. v nedemontovaném stavu!

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů