image

Fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výstavba dětského hřiště v lokalitě sever

Výstavba dětského hřiště v lokalitě severVe čtvrtek 27.4.2023 započne výstavba dětského hřiště v lokalitě sever. První etapa bude probíhat ve dnech 27.4.- 2.5. a další práce pak 9.-10.5.2023. Upozorňujeme, že až do řádného dokončení a předání hřiště je přísně zakázáno vstupovat na herní prvky. Chápeme, že to bude velké lákadlo především pro děti, ale prosím respektujte tento zákaz a případně poučte své děti.

Postupně budeme po úsecích celý pozemek dorovnávat a zatravňovat( s VCES se podařilo vyjednat travní směs na jejich náklady). Uměle vybudovaný val pak bude osazen na jeho strmých bocích vhodnými keři a rostlinami. Na tuto výsadbu jsme požádali o dotaci, takže pokud uspějeme měla by proběhnout na podzim.

V budoucnu bychom zde chtěli vybudovat místo pro setkávání lidí. Například krytý altán nebo nějaké jiné komunitní místo s možným občerstvením. Alespoň část finančních prostředků na tuto plánovanou výstavbu bychom rádi získali z nějakých dotací či fondů.

Vybudována zde bude i základna pro požární útok a podél lesního pozemku dráha pro naše SDH. Nejen z tohoto důvodu jsme zažádali i o vodovodní přípojku k tomuto pozemku.

Pro dětské hřiště hledáme správce. Jeho náplní by byla především kontrola herních prvků a vybavení hřiště, vynášení košů na tříděný odpad atd. Pokud by měl někdo zájem kontaktujte nás na OÚ nebo telefonicky.

27.5.2023 pokud nebude deštivé počasí plánujeme slavností otevření hřiště se soutěžemi pro děti a občerstvením.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů